חזרתי מכנס של ASD באיטליה.
ASD הוא ארגון של שחברים בו אנשים שקשורים לאימפולס החברתי של האנתרופוסופיה בהשראת ברנרד ליווכוד, כלומר יועצים ארגוניים, מתווכי קונפליקטים ואחרים.
Association for Social Development
http://www.asd-international.org/
הכנס התקיים השנה בברטינורו, איטליה, ליד בולוניה. במקום זה פעל החכם רבי עובדיה מברתנורא. (יש תמונה ממוזיאון המוקדש לשלושת הדתות ).
אני משתתף בכנסים אלה ברציפות מ 2010, השנה הצטרפה גם דפנה גילת מ IMO .
קצת על הכנס, והתיחסות לתמונות המצורפות:
דיברו מספר יזמים מאיטליה על האופן שבו הם עובדים בחברות שלהם. בתמונה מדבר קארלו ריאריקו, נשיא האגודה לחקלאות ביודינמית באיטליה (מדובר באלפי חוות ביודינמיות…). עוד היו שם יזם של חברת מחשבים בתחום ה ITוגם נשיא של BANCA ETIC , הבנק הראשון באיטליה הפועל מתוך העקרונות האתיים.

אחד הנושאים בהם עסקנו לאורך הכנס היה הקומדיה האלוהית של דנטה, זיהוי הדמויות של בתוכנו, בחברה בכלל ובארגונים בפרט. בתמונה ציור של גוסטב דורה שצייר סדרה שלמה על הקומדיה האלוהית. בציור תמונה מהשאול.

דפנה ואני העברנו סדנא על קבלת החלטות (סדנא ברוח הביוגרפיה). התקיימו סדנאות נוספות מתוך הביוגרפיה עבור אנשי התחום החברתי.

סדנא על הקשר בין מים וכסף. התבוננות בתנועת מים, גלים עומדים וגלים נעים והקשר שלהם לתנועה "בריאה" של כסף. הקשר בין מים, אקולוגיה וקיימות ואנלוגיה לעולם הכלכלי.

נתיב סאטורן, הדרך ממדיטציית אבן היסוד דרך איטה וגמן ועד לישום מעשי של הרוח בעבודה הפרקטית בארגונים תוך יצירת מרחב לריפוי הדדי. בתמונה ציטוט של שטיינר מ 1919 בעניין זה כחלק מהרצאה של אדריאן בקמן.

אורתמיסטית מהולנד בשם אנמארי ארליך (Annemarie Ehrlich ) ערכה מספר סדנאות מדהימות של אוריתמיה חברתית ויחסי I-WE-YOU . בתמונה היא אשה מבוגרת עם מטפחת צהובה.
אפשר לראות ולשמע אותה מדברת כאן:
https://www.youtube.com/watch?v=qaWdd7nOCqU

יועצת ארגונית מברזיל (ורה אוליברה) חזרה ליסודות ודיברה על ארגונים בהקשר של פיסי-אתרי-אסטרלי-אני.
הוספתי גם את הורס של ליווכוד מ 1969 איתו נהגו לפתח את הישיבות של ה NPI, הגוף שייסד ופתח את התחום הארגוני בהשראת האנתרופוסופיה.
וגם סתם תמונות מהמלון והכפר.
בשנה הבאה הכנס בצרפת.